Mubislerim Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyun) !

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyun) ! Empty Forum Kuralları (Mutlaka Okuyun) !

Mesaj  askimla01 Cuma Ocak 18, 2008 12:02 pm

Forum Kurallari
Bu siteye kayit ücretsizdir! Site kesinlikle bilgi paylasimi üzerine kurulmustur ve baska amaç güdenlerin kayitlari silinecektir. Eger asagidaki esas forum kurallarini okuduysaniz ve kabul ediyorsaniz lütfen 'Kabul Ediyorum' seçenegini, isaretleyip 'Kayit' dügmesine basiniz.

1. Her seyden önce forum'umuza üye olan herkesin bu kurallari okumus olmasi ve forum'u bu dogrultuda kullanmasi gerekmektedir. Herhangi bir kuralin ihlali söz konusu oldugunda yapilmasi gereken en uygun yaptirim forum yönetimindeki görevliler tarafindan gerçeklestirilebilecektir.

2. Üye olurken seçeceginiz kullanici adi'na lütfen dikkat edin. Ahlaksiz isimler, baskasinin kullanici adi ile foruma katilmak, sirf üye olmak için anlamsiz kullanici ad'lari seçmek yasaktir. Her üye kendi kullanici adi ve sifresinden mesuldür. Ayni kullanici adi farkli kisilerin kullanici adi olarak forum'a girerek yazi yazmasi tespitinde bunlar yönetim olarak süresiz BAN edilecektir.

3. Imza alanlarina siyasi amaçli yazilar yazmak, reklam yapmak, Ahlak disi sitelerin linklerini yazmak yasaktir.

4. Forum içindeki konulara yardim ve paylasim içinde olsa e-mail, msn, icq v.b. adreslerinizi vermek yasaktir. Lütfen buranin yardim ve paylasim forum'u oldugunu unutmayalim.

5. Forum'umuz üzerinden alinan herhangi bilgi veya dosyanin doguracagi problemlerden kullanici kendi mesuldür. hepsievcil.org Forumu bir bilgi paylasim platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyalari kullanmak özgürlügü tamamen kullaniciya aittir.

6. Forum'umuzda siyasi içerikli, genel ahlaka aykiri ve küfürlü, argo niteligindeki yazilar, sahsa yönelik hakaret benzeri yazilar yazilamaz. Baska bir forum katilimcisini, üçüncü bir sahsi veya yayinci, üretici kurum ve kuruluslari, herhangi bir ürünün marka veya modelini küçültücü veya ona hakaret edici yazi yazilamaz.

7. Forum üyelerimiz yeni bir konu açmadan önce o konunun forum’umuzda mevcut olup olmadigini kontrol etmelidirler. Bunun için forum'un arama özelligini kullanabilirsiniz. Ayni isimli, ayni bilgileri ve konusmalari içeren konular açilamaz. Açilsa da kurallar geregince forum yetkilileri tarafindan birlestirilebilir, kapatilabilir yada silinebilir. Ayni üyenin ayni hatayi tekrari durumunda üye uyari alabilir hatta üyeligi silinebilir.

8. Forum'umuz üzerinde yazilacak mesajlar veya açilacak yeni konu basliklari, ilgili bölümler altinda olmalidir. Yanlis yere yazilan mesajlar veya açilan basliklar yöneticiler tarafindan ilgili yerlere tasinir veya birlestirilir. Fakat bu en son alternatif olmalidir. Bu sekilde üyeler de yazdiklari konulari dogru yerlerinde daha kolay bulabilirler.

9. Yöneticiler her yazilan mesaji takip edemeyebilirler ve gözden kaçabilir. Bu gibi durumlarda uygunsuz bir mesajla karsilastiginizda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

10. Forum'un resmi dili Türkçe'dir. Ingilizce de uluslar arasi bir dil oldugu için kullanilabilir. Ancak zorunlu durumlarda alternatif olarak yardim gerektiginde Almanca'da kullanilabilir. Bunlarin disinda tüm yazilar Türkçe olmalidir.

11. Büyük harf kullanmak bagirmak anlamina gelmektedir. Bu nedenle sadece cümle baslarinda kullanilabilir.

12. Farkli e-mail adresleri kullanarak ayni anda birden fazla üyelik almak kesinlikle yasaktir. Bu gibi durum tespitinde bu kisilerin tüm üyelikleri forum yönetimince süresiz olarak BAN edilecektir.

13. Herhangi bir ürün alim-satim durumunda; satan kisinin ürün özellikleri ve fiyati konusunda detayli bilgi vermesi gerekir. Ayrica bu olay kesinlikle açik arttirma seklinde yapilamaz. Firma sahibi veya çalisani olan üyeler, reklam niteliginde ve ürünü elestirme tarzinda yazi yazamaz. Bu gibi durumlarda üye hakkinda gereken islem yapilacaktir.

14. Kisisel tartisma ve fikirler PM ile yapilmalidir. Bu tip yazismalar ortalikta ve görünür basliklar altinda yapildigi takdirde ilgili baslik kapatilir ve konu devam edemez.

15. Kapatilan bir konu ile ilgili tekrardan baska bir konu açilmasi ve itiraz gerekçesiyle PM atilmasi yasaktir ve göz ardi edilecektir. Tekrari durumunda üye uyarilacaktir.

16. Forum'umuz içerisinde zararli dosya veya bilgilerin paylasimi yasaktir. Mesuliyet zaten kullaniciya aittir fakat acemi arkadaslari da magdur durumda birakmamak gerekir.

17. Üyelik gerektiren baska forumlara davet mesajlari ve reklamlar PM'ler dahil kesinlikle yasaktir. Bu durum tespitinde lütfen yönetici arkadaslara bildiriniz. Ayrica üye bu durumda süresiz BAN edilecektir.

18. Genel ahlaka aykiri mesajlar, resimler ve link vermek yasaktir. ADULT bu gibi durum tespitinde üyelik silinecektir veya süresiz BAN edilecektir.

19. Imza alanlarinda veya bir konuda bilgi vermek amaciyla verilen link'lerdeki fotograflarda siyasi ve dini birliklere yada görüslere ait simge vs... bulunmasi yasaktir.

20. Forum'umuzda bir Türk yada Yabanci üretici tarafinda yapilmis bir veya birkaç programin crack ve serial'lerini vermek ve istemek kesinlikle yasaktir.

21. Türkiye’de yayin yapan yerli dijital platformlari hakkinda sifreleme sistemleri ile ilgili yasal olmayan yazilar yazmak, çözüm yollari aramak ve buna benzer içerikli yazilar yazmak kesinlikle yasaktir.

22. Diger bilgi ve paylasim içerikli yazilardan esinlenerek buraya aktarilan bilgi amaçli konu, eklenti ve dosyalarin kimden ve nerden alinti oldugu belirtilmelidir. Baskasina ait yazi ve dosyalari kendisininmis gibi gösteren üyelerin mesajlari düzeltilecek, üye aynisini tekrarladigi halde forumdan uzaklastirilacaktir. Emege saygi gösterelim.

23. Forum kurallari gerekli görüldügü taktirde yönetim tarafindan kullanicilara haber verilmeden degistirilebilir. Buna hiçbir kullanicinin karsi çikma, “ben görmedim” gibi tutumlari söz konusu degildir. Unutulmamalidir ki kurallar sadece bir kere okumak için degil, düzenli takip edilmesi ve uyulmasi için konulmustur.

24. Bir sorununuz var, baslik açtiniz dile getirdiniz ve gelen cevap sorununuzu çözdü tesekkür edebilirsiniz. Fakat ayrica açilan bir konunun altina 10 kisi tesekkür yaziyor. Konuyla alakasi olmayan, belli bir amaci olmayan, eline saglik, bencede, güzel, iyi çalisma, çok güzel olmus v.b. gibi mesajlar konunun dagilmasina neden oldugu için silinir. Akliniza sonradan gelen birseyi mesajinizin altina cevap yoksa önceki mesajinizda DÜZENLE butonuna tiklayarak o mesaja ekleme yapiniz. Bu kurala uymayan mesajlar silinecektir.

Gizlilik Ilkeleri

Kisisel Bilgileriniz: Foruma üye olurken girdiginiz kisisel bilgileriz sadece forum yöneticileri tarafindan görülecektir. Girmis oldugunuz bilgileri istediginiz zaman degistirebilirsiniz.
askimla01
askimla01
Admin
Admin

http://www.mubislerim.tr.gg

- Similar topics