Mubislerim Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üretim Nasıl Olmalıdır ?

Üretim Nasıl Olmalıdır ? Empty Üretim Nasıl Olmalıdır ?

Mesaj  askimla01 Perş. Ocak 17, 2008 10:08 pm

Üretim nasıl olmalıdır?Cevap;

*Sağlıklı çift seçimi(sağlıksız çiftler ya kısa bir süre sonra ölürler , ya üremezler yada gelecek kuşaklara hastalığı taşırlar)
*ideal yuvalar(kuşlar rahat bir kuluçka dönemi isterler ve yuvanın konforu önemlidir)
*ideal kafes (çiftleşme,yavru böyütme,beslenme herşey için kafes çok önemli)
*ahşap tünekler (kuşların ayak mantarlarına karşı aşınma sağlar,doğallık hissi verir,sağlıklıdır v.s.)
*kuşların huzurlu kalması(kuşlar ortamdan güven duyarlarsa ürerler)
*kuşların çiftleşme zamanında olması(erkeklerde cere koyu mavi,dişilerde kahverengi renktedir)
*kuşların beslemesi(beslenmesi düzenli ve zengin olmayan kuşlar üremek istemezler veya randıman düşük olur)
*sex(kuşlardada özellikle muhabbet kuşlarında bazı özellikler mevcuttur.Örneğin;renkli görme,tad alma,koku alma,zevk alma gibi)Kuşların birbirlerinden hoşlanmama durumunda çifleşmede randıman sağlanamaz.Yumurtlasalar bile erkek dişiden hoşlanmassa dişiyi yuvada beslemez ve dişi sürekli yem yemek için kuluçkadan kalkar,buda yumurtaların bozulmasına sebeb verir)
*diğer etmenler ise kuşların kişisel özelliklerine kalmıştır.Örneğin benim kuşlarım müzik dinlerken(kısık seste,slow müzik)çok sakin leşiyorlar ve eşler arasında romantizm başlıyor.Birbirlerinin tüylerini kaşıyorlar ve birbirleriyle öpüşüyorlar
askimla01
askimla01
Admin
Admin

http://www.mubislerim.tr.gg

- Similar topics